Zapisz się do newslettera. W zamian udostępnimy Ci promocyjne oferty oraz pierwszy dowiesz się o najnowszych kolekcjach!

Jak uszyć rękawiczki bez palców – poradnik DIY

DIY – Rękawiczka bez palców

Rękawiczka bez palców, nazywana inaczej rękawkiem, to świetny element garderoby, po który z chęcią sięgniemy teraz, jesienną porą. Rękawiczki poza tym, że chronią nasze dłonie przed zimnem, mogą być ciekawym elementem stylizacji, nie tylko dla nastolatek. Takie rękawki są jednak przede wszystkim wręcz banalne w wykonaniu, zatem są idealne, by zacząć swoją przygodę z szyciem i nie zniechęcić się. Zapraszamy do naszego poradnika, w którym znajdziecie informacje, jak w kilku krokach, uszyć rękawiczki bez palców.

Czego będziesz potrzebować:

– 2 dłuższe skarpetki lub 0,5 MB tkaniny,
– nici i inne przybory do szycia,
– metr krawiecki.

Rękawiczki w 3 krokach:

Krok 1 – różni się zależnie od tego, czy wykonujesz rękawiczki ze skarpetek, czy też z materiału. Jeżeli szyjesz je od podstaw, najpierw odmierz materiał o wybranej przez ciebie długości i szerokości adekwatnej do rozmiaru rąk. Zszyj materiał, tworząc dwa tunele. Kiedy robisz rękawiczki ze skarpetek, obetnij ich dolną część od kostki do końca, jeżeli ściągacz, którymi są wykończone skarpetki, powoduje ucisk na ręce, również możesz go obciąć.

alt

Krok 2 – Na jednym końcu tunelu, odmierz część na kciuk i zaznacz miejsce, gdzie powinien kończyć się szew. Rozetnij materiał, jak na zdjęciu i zeszyj zaznaczoną długość, najlepiej za pomocą ściegu prostego. W zależności od tego, czy zależy Ci na rustykalnym stylu rękawiczek, czy też nie, zeszyj materiał po prawej, lub lewej stronie. Ja zszyłam go normalnie, jednak po odwróceniu rękawiczek na lewą stronę, szew nie będzie widoczny. Na koniec obcinamy część na kciuk do pożądanej długości.

alt

Wskazówka – w przypadku ciemnego materiału do oznaczania możesz użyć suchego mydła w kostce, ślad będzie widoczny i łatwy do usunięcia, kiedy nie będzie już potrzebny.

Krok 3 – Ze względu na to, że dzianina, a to ten materiał najlepiej sprawdza się w wypadku takich rękawków, ma tendencje do prucia i zwijania się, kiedy nie jest wykończona, obszyj brzegi rękawków za pomocą prostego, lub ozdobnego szwu. Jeżeli nie masz maszyny do szycia, możesz zrobić to ręcznie. Voila! Gotowe, teraz chłód Ci niestraszny.

alt

Nasze propozycje miękkich i ciepłych dzianin do uszycia rękawiczek bez palców:

https://www.mikatextiles.com/delikatny-melanz-w-bezowym-odcieniu-dzianina-welniana-p-8738.html

https://www.mikatextiles.com/dzianina-swetrowa-wzorzysta-struktura-jednolito-szara-p-8730.html

https://www.mikatextiles.com/welniana-dzianina-bialy-wzor-p-9253.html


Inspiracja ze strony:

http://www.instructables.com/id/Easy-to-Sew-Fingerless-Gloves/?ALLSTEPS

Czekamy na pierwszy komentarz!

Co o tym sądzisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *