Zapisz się do newslettera. W zamian udostępnimy Ci promocyjne oferty oraz pierwszy dowiesz się o najnowszych kolekcjach!

Jak uszyć portfel – poradnik DIY

DIY – szycie portfela

Portfel to ten element galanterii, którego używa każdy z nas, dlaczego zatem nie uszyć by go samemu? Zwłaszcza że wykonanie go jest doskonałym treningiem dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z krawiectwem. Wykonanie portfela jest proste, nie wymaga też dużych nakładów finansowych, wystarczy kawałek materiału, a nawet ceraty. Na zdjęciach zobaczycie portfel zrobiony z wodoodpornej ceraty, jednak do uszycia można wykorzystać również kolorowy materiał, na przykład któryś z zaproponowanych przez nas.

Jest to dosyć prosty projekt, którego wykonanie nie powinno zająć dłużej niż godzinę, nawet w przypadku osób początkujących. Aby uszyć portfel nie potrzebujesz maszyny do szycia, chociaż jeżeli zdecydujesz się na szycie z ceraty polecam maszynę, gdyż szycie ręczne jest uciążliwe i czasochłonne. Portfel będzie mógł pomieścić banknoty oraz karty kredytowe.

 

Czego będziesz potrzebować:

 

 • maszyna do szycia/opcjonalnie igła
 • kawałek materiału, mniej niż 0,5 mb
 • nici i przybory do szycia
 • linijka
 • taśma klejąca/ szpilki

 

Krok 1

 

Wytnij z przygotowanego materiału dwa kawałki, jeden o rozmiarach 16/21 cm, drugi 7/21 cm. Zagnij dolną i górną krawędź oby dwóch kawałków materiału na szerokość około 1 centymetra i zabezpiecz taśmą lub szpilką, tak by się nie odkształciła, zupełnie jak na zdjęciach.

 

alt

Krok 2

 

Teraz pora na zszycie zagięć, ustawiamy maszynę na tryb ściegu prostego i szyjemy wcześniej zabezpieczone zagięcia. Większy kawałek zginamy dokładnie w połowie i przeprowadzamy przez całą długość zagięcia szew. Mniejszy kawałek przyklejamy w odpowiednim miejscu za pomocą taśmy i następnie przyszywamy do większego, który składamy na pół po lewej stronie i zszywamy jego brzegi, by stworzyć zamkniętą kieszonkę, jak na zdjęciach.

 

altalt

alt

Krok 3

 

Wywijamy materiał na lewą stronę, by ładnie wypchnąć i wyrównać rogi możemy wspomóc się szydełkiem lub końcówka nożyczek. Twój portfel jest gotowy! Możesz włożyć do niego potrzebne rzeczy mieć go zawsze pod ręką, a jaki kolorowy gadżet, spersonalizowany dla twoim potrzeb i gustu z pewnością przykuje uwagę znajomych.

alt

Inspiracje pochodzą ze strony: http://www.instructables.com/id/Sew-a-simple-oilcloth-wallet/?ALLSTEPS

 

 

2 Responses
 • Iga
  26 listopada, 2018

  Gdybym chciała przyozdobić portfel nitami niezbędna będzie praska kaletnicza? Czy można to jakoś obejść? 🙂

 • Portfele | portalkrawiecki
  11 marca, 2018

  […] Prosty portfel bez bilonówki – idealny dla początkujących […]

Co o tym sądzisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *