Zapisz się do newslettera. W zamian udostępnimy Ci promocyjne oferty oraz pierwszy dowiesz się o najnowszych kolekcjach!

Jak w prosty sposób uszyć efektowny pokrowiec na igły? DIY

Uszyj książeczkę na igły w ośmiu krokach!

Każdy, kto choć trochę miał do czynienia za sztuką krawiecką, wie, jak uciążliwe są igły, które nagminnie gubią się po domu, zostawiamy je wbite w tapicerki lub ubranie, co może być niebezpieczne. Aby wszystkie igły i szpilki, których używasz podczas szycia były w jednym miejscu, najlepiej zrób je dla nich sam! Książeczka na igły i szpilki to prosty projekt, z którego wykonaniem nie powinni mieć problemów nawet amatorzy, a który pozwoli uporządkować przynajmniej część przyborów krawieckich. Wybierz taki materiał, który Ci się podoba, dzięki temu będziesz mógł mieć swoją książeczkę zawsze pod ręką.

 

 

Krok 1: Skompletuj potrzebne artykuły krawieckie

 

alt

 

  • 2 x dowolny materiał o wymiarze 12,5 cm x 20cm
  • 1x biały filc o wymiarze 12,5 cm x 20cm
  • 2 x biały filc o wymiarze 11cm x 6,5cm
  • 7,5 cm małego elastycznego sznurka
  • Guzik
  • Maszyna do szycia
  • Igła z nitką
  • Nożyczki lub nóż obrotowy / mata do cięcia
  • Linijka
  • Szpilki

To świetny projekt, byś sprawdziła swoje umiejętności. Możesz zastosować różne wzory materiałów, takie, które będą Ci się najbardziej podobać. Całkowita dowolność – to Twój projekt, rób co chcesz!

 

Krok 2: Wybieramy i tniemy materiał do szycia

Wymierz dwa równe kawałki materiału, o wybranym przez siebie rozmiarze, każdy może mieć inny wzór, tak, aby projekt był jeszcze ciekawszy, polecamy wam, któryś z kolorowych printów:

Szkocka czerwona krata

Biało czerwona krata

Na tym etapie za pomocą ostrych krawieckich nożyczek musisz przygotować kawałki materiałów odpowiedniej wielkości – dokładnie takich jak wskazane w poprzednim kroku.

 

 

 

 

Krok 3: Połącz szpilkami odpowiednie materiały

 

Weź wycięty wcześniej biały kawałek filcu i połóż na nim jeden kawałek tkaniny, prawą stroną do góry.  

Następnie złóż gumkę w pół i przypnij ją szpilkami na środku właściwej strony materiały, pętlą w dół. Zerknij na dołączone zdjęcie.

Teraz połącz dwa materiały szpilkami dookoła. Oznacz prawy górny róg, jako miejsce, którego nie będziesz zszywała. Pozostawiając nie zaszytą dziurę, będziesz mogła później łatwo przewrócić materiał na właściwą stronę. Nie możesz o tym zapomnieć!

 

 

Krok 4: Zszyj wszystkie krawędzie z wyjątkiem zaznaczonego miejsca

 


Pamiętając o tym, aby pozostawić jeden nie zaszyty róg rozpocznij obszywanie połączonych materiałów dookoła. Pamiętaj, o tym aby na początku i końcu wykonać stębnowanie.

Gdy skończysz zszywanie tkanin możesz usunąć wszystkie szpilki, które wykorzystałaś by utrzymać materiały nieruchomo. I przyciąć nadmiar materiału na rogach.  Nie rób tego na roku, który pozostawiłaś otwarty! Polecam wykorzystać specjalne nożyce profilowane – pinking shears. Ale innymi również sobie poradzisz.

 

Krok 5: Przewróć pokrowiec na właściwą stronę

Włóż palce w niezaszyty otwór pomiędzy dwoma materiałami i delikatnie obróć go na właściwą stronę. Nie śpiesz się, aby nie pozrywać szwów! Aby dobrze wypchnąć rogi pokrowca możesz wykorzystać długopis 🙂

Krok 6: Zaszyj otwór

Teraz możesz zaszyć otwór, który zostawiłaś. Wsuń krawędzie do środka i wykorzystaj ścieg brzegowy. Ładnie wykończ bazową część swojego pokrowca na igły.

 

Krok 7: Wszyj zakładki do pokrowca

W poprzednich krokach pokazaliśmy Ci jak stworzyć część zewnętrzną pokrowca na igły. Teraz wszyjemy do niego zakładki z filcu, które będą służyły do przypinania igieł.

Na początku dokładnie zaznacz środek – wykorzystaj do tego zmywalny długopis lub mazak. Następnie zszyj zakładki pokrowca na środku i przyszyj do okładki. Pamiętaj o stębnowaniu na początku i końcu. Jesteś już bardzo blisko końca!

Krok 8: Przyszyj guzik

Udało się! Już prawie koniec. Teraz zamknij swój pokrowiec i na samym środku (po drugiej stronie pętelki) przyszyj guzik. Jeśli nie wiesz jak przyszyć guzik sprawdź inne nasze poradniki!

Ciesz się pięknym pokrowcem na igły!

Twój pokrowiec jest już gotowy! Możesz być z siebie dumna. Teraz czas by wypełnić go swoimi igłami i cieszyć się ze swojego kolejnego krawieckiego projektu!

 

Inspiracja za strony:
http://www.instructables.com/id/how-to-sew-a-needle-book/

Czekamy na pierwszy komentarz!

Co o tym sądzisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *