Zapisz się do newslettera. W zamian udostępnimy Ci promocyjne oferty oraz pierwszy dowiesz się o najnowszych kolekcjach!

Jak przyszyć guzik – podstawy poradnik szycia

DIY – Jak przyszyć guzik?

Przyszycie guzika to prosta sprawa, owszem, ale tylko wtedy, kiedy wiesz, jak to zrobić. Zanim zabierzemy się za szycie, warto wiedzieć, o tym, że guziki dzielą się na dwie podstawowe grupy, czyli te z dziurkami oraz te z uszkiem.

 

alt

 

Guziki z dziurkami

Mogą mieć różny kształt i w zależności od stylu posiadać różną ilość dziurek, zazwyczaj są to dwie dziurki lub cztery.

Guziki z uszkiem

Są mocowane do materiału za pomocą uszka, które może być oddzielne, lub stanowić monolit razem z guzikiem. Wyróżniamy np. uszko z płaskownika, uszko druciane lub takie typu koszyczek.

 

Jak przyszyć guzik z uszkiem?

Będziesz potrzebować:

-igła i nici,

-guzik,

-kreda albo ołówek.

Przeciągnij nitkę przez materiał, przeprowadź ją przez uszko oraz z powrotem przez materiał, w zaznaczonym miejscu, mocno ściągnij, jak aby guzik pozostawał nieruchomo. Powtórz czynność około 8-10 razy, na koniec zostaw nitkę po lewej stronie materiału, zrób supełek i odetnij niepotrzebną resztę nitki.

alt

 

Jak przyszyć guzik z dziurkami?

Czego będziesz potrzebować?

-igła i nici,

-guzik,

-wykałaczka,

-kreda lub ołówek.

Zaznacz miejsce, gdzie chcesz przyszyć guzik, przeprowadź nitkę przez materiał oraz jedną dziurkę, następnie przez kolejną. Między materiał a guzik wsuń wykałaczkę, dokładnie na wysokości przerwy między dwiema dziurkami, przeprowadź nitkę jeszcze raz przez obydwie dziurki, powtórz czynność około 8-10 razy. Następnie mocno owiń nitkę parokrotnie wokół jej części idącej od guzika do materiału, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, na koniec przeciągamy nić na lewą stronę materiału, zrób pętelkę i odetnij niepotrzebną część nici.

Wskazówka: Przyszywając guzik z czterema dziurkami, najpierw przymocuj do materiału dwie dziurki znajdujące się u góry, a następnie te na dole.

alt


Zdjęcia pochodzą ze strony:
http://www.instructables.com/id/How-to-sew-on-a-button/?ALLSTEPS

Czekamy na pierwszy komentarz!

Co o tym sądzisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *